Az irodalom, a versek, a mesék világát nem csak a könyvekből élvezhetjük, hanem az elektronikus hírközlés is igen alkalmas a képek és hangok megjelenítésére.
Az internetl alkalmas arra, hogy értékes szépirodalmi műveket, verseket meséket és mese filmeket (és sok minden mást) ingyenesen letöltsünk, megjelenítsünk. A Google vagy más kereső program segítségével a You tube avagy egyéb web helyek feltalálásával kijelölhetjük az internetes címsort a jobb és a bal gomb segítségével („másol”, „beilleszt”, „enter”) a lap tetején lévő címsor mezőben pedig elindíthatjuk az illető műsort.
Az alábbiakban néhány példát mutatok erre:
Magyar népmesék rajzfilm sorozat
www.mesek.tv/magyar-nepmesek/magyar-nepmesek-osszes-80-mesefilm.html
Népmesék szövege:
»»Bővebben««
»»Bővebben««
Különösen emlékezetes rajzfilmek:
János Vitéz (Jankovics Marcell filmje)
Fehér ló fia (Jankovics Marcell)
Versek:
Rendkivüli élmény volt a Toldit meghallgatni, megnézni Csőre Gábor, a Vígszinház művészének előadásában. Íme az első ének:
- ének:
https://www.youtube.com/watch?v=25WhftsDTP8
Milyen csodálatos Latinovits vers mondása:
Felejthetetlenül mond verset sok más színészünk is: például Somlay Artúr, Tímár József, Ladányi Ferenc, Őze Lajos, Sinkovits Imre, Berek Kati és a többiek.
https://www.youtube.com/watch?v=Cb31Q8ORxjI
Milyen Szabó Gyula hangja a népmesékben!
https://www.youtube.com/watch?v=YaxHkeY-dYM
https://www.youtube.com/watch?v=WQRsN2rdcS8
Természetesen ha kultúráról beszélünk, számtalan egyéb jeles helyet is találhatunk az interneten (művészeti kiállítások, hangversenyek, színházi előadások stb.). De fontos része a napi életünknek a rádió is. Persze az adók az interneten is elérhetők! Közülük számomra kiemelkedő jelentőségű a Kossuth és a Bartók:
Itt számos adó van, ki lehet választani a kedvencet:
»»Bővebben««
Így például itt a Kossuth: https://myonlineradio.hu/mr1-kossuth-radio
és a Bartók: https://myonlineradio.hu/mr3-bartok-radio